Obsah

Florbalový turnaj tříd 2. stupně

Pátek 6. 1. 2023

Na konci prvního školního týdne roku 2023 proběhl již osmý ročník tradičního florbalového turnaje tříd druhého stupně. Jako obvykle se hrálo ve dvou čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým. První dva týmy z každé skupiny postoupily do semifinále. Celkový vítěz si pak ještě zahrál proti výběru učitelského sboru. První poločas každého utkání vždy hrají kluci a ten druhý pak odehrají proti sobě holky z každé třídy. Málokdy se podaří některé třídě obsadit stejně kvalitně oba poločasy a z toho důvodu je většina zápasů těžce tipovatelná. Stejně tak tomu bylo i letos. O spoustu zajímavých výsledků nebylo nouze. Z celého turnaje zaslouží vyzdvihnout zejména pět nejdůležitějších zápasů turnaje (alespoň z hlediska možných diváckých očekávání). Obě dvě semifinále, utkání o bronz, finále i utkání vítězného družstva proti učitelům nabídlo kvalitní florbal od všech zúčastněných, kdy nebylo nouze o dramatičnost, emoce a pěkné sportovní výkony. Vše bylo podepřeno zaplněným balkónem v tělocvičně a bouřlivým povzbuzováním. Osud tomu asi chtěl, aby v semifinále proti sobě stanuly dvě osmé třídy proti sobě, stejně tak jako ve druhém semifinále dvě devítky. U osmáků vyhrála po prodloužení 8.A. Z devítek byla šťastnější 9.B, která otačila utkání ze stavu 0:3. 9.A podobnou výhodu nezužitkovala ani v boji o bronz a ztratila slibně rozehraný zápas i proti 8.B. Finále bylo více takticky svázané a nakonec se radovali žáci z 9.B. Podobně dramatické okamžiky zažilo hlediště i v utkání mezi 9.B s výběrem učitelů. Dvě minuty před koncem ještě devítka vedla 4:3, nakonec však padla v poměru 4:5. Učitelé si tak připsali v osmém turnaji sedmé vítězství. Za učitele musím napsat, že je to každým rokem náročnější:-) Nejlepší střelkyní turnaje byla Lucie Zelinková z 8.B (19 branek) a nejlepším střelcem Adam Tomeček z 9.B (9 branek). Příští rok bude putovní pohár opět vyhlížet nové majitele, neboť obhajoba u deváťáků logicky není možná.