Obsah

3. Reprezentační ples školy

V sobotu 2. února 2019 se konal v prostorách ratíškovického Spolkového domu 3. Reprezentační ples základní školy. Není to ale pouze o jednom dnu, ale o několika měsících práce.

Příprava na školní ples začíná už v říjnu, kdy se žáci devátého ročníku začínají pravidelně jednou týdně scházet k nacvičení polonézy. V tomto roce tančilo celkem 16 párů a vypomohli i dva žáci a jedna žákyně osmého ročníku. Děti cvičily poctivě, chodily pravidelně na zkoušky, jejich přístup byl zodpovědný. Aby žáci mohli vystoupit na školním plese, je potřeba i velké podpory ze strany rodičů. Nacvičenou polonézu si žáci jako první vyzkoušeli na veřejné generálce, která se konala den před plesem a byla volně přístupná veřejnosti. Na generálce také vystoupili: Gymnastika SK Baník Ratíškovice, VAMP Dance Studio, Gymnastika a fitness GRACEFUL Hodonín, Matěj Michenka (7.A) - hra na bubny, Bruno Čáslava (7.A) - sportovní karate, disciplína Kata. Výtěžek z dobrovolného vstupného byl věnován Kojeneckému ústavu, p. o. Je tu sobota a může začít ples. Svým proslovem jej zahájila paní zástupkyně ředitele Mgr. Iveta Kudrová. Po proslovu následovala polonéza a volná zábava, během které byla rozdána i bohatá tombola. Ples doprovázela DJ Martina Procházková (rádio Haná), jež neměla o tanečníky nouze, v malém sále si zase všichni mohli vyzkoušet lekce swingu pod vedením profesionálních lektorů manželů Šůstkových z taneční školy Swing Family. RATÍŠKOVICKÝ ZVON 1/2019 Strana 11 Doufáme, že se ples i generálka líbily a všichni návštěvníci byli spokojeni. Děkujeme za podporu všem, kteří vystoupili na veřejné generálce, lidem, kteří se starali o hladký průběh generálky a plesu, všem sponzorům (rodiče, firmy, přátelé školy) za dary do tomboly, kosmetický a stylingový servis. Zaměstnancům Spolkového domu za poskytnutí prostor a jejich úklid. Velký dík patří žákům a rodičům, kteří se podíleli na uskutečnění polonézy. Těšíme se na další ročník. 

Mgr. Lenka Ilčíková

Fotografie - fotokoutek


Vytvořeno: 27. 2. 2019
Poslední aktualizace: 27. 2. 2019 23:07
Autor: Správce Webu