Obsah

10. ročník školní charitativní Akademie

Už 10 let pomáháme dětem a sirotkům v Kise v Tanzánii stavět novou školu s mateřskou školkou.

Už 10 let pomáháme dětem a sirotkům v Kise v Tanzánii stavět novou školu s mateřskou školkou. Jsme součástí projektu „Škola škole“ o.s. Bez mámy. V současné době stojí dvě budovy a je dokončeno celkem pět tříd. Ještě je potřeba postavit poslední – třetí budovu, kde budou zbývající třídy a mateřská škola. Děkujeme ze srdce všem, kdo se podíleli na přípravě a realizaci akademie a kavárničky (dětem,  čitelkám, účinkujícím, návštěvníkům…) Tím, že jste přišli na naši Akademii, zakoupili naše výrobky,  svěžili se v kavárničce nebo přispěli dobrovolným příspěvkem, tím vším nám pomáháte, abychom mohli i nadále podporovat děti v Kise v jejich dalším vzdělávání. Doufáme, že se vám naše Akademie i  avárnička líbily a zachováte nám přízeň i nadále. Jedním z patronů o.s. Bez mámy je také herečka Andrea Růžičková (dříve Kerestešová), která v roce 2016 osobně navštívila sirotčinec v Mahangu (Tanzánie), kde je i centrum o.s. Bez mámy pro Afriku. Nafotila zde sérii fotografií a vytvořila z nich prodejní výstavu, která bude od začátku července ke zhlédnutí v naší obecní knihovně a na kterou vás
srdečně zveme. Fotografie jsou prodejné a v případě vašeho zájmu vám budou vyhotoveny nové. Je možné je zakoupit vytištěné na kapa desce o rozměru 60 x 90 cm anebo jejich elektronickou verzi. Objednat si je můžete na e-shopu www.tingatinga. cz (foto výstava Bez mámy). Veškerý výtěžek autorka věnuje na projekty Bez mámy.

Jana Lovečková a Jana Melichárková