Obsah

Plavání

V úterý 12. 6. se v ratíškovickém bazénu uskutečnilo okresní kolo v plavání. Do soutěží se zapojilo šest okresních škol – Ratíškovice, Vančurova Hodonín, Velká nad Veličkou, Dubňany, Čejkovice, Školní Strážnice. Soutěžilo se v šesti kategoriích – 4. a 5. třída holky a kluci, 6. a 7. třída holky a kluci, 8. a 9. třída holky a kluci. Každá kategorie se skládala ze čtyř žáků, z nichž jeden plaval znak, další prsa, další volný způsob a všichni na závěr nastoupili do štafety. O celkovém pořadí rozhodovaly časy všech těchto časů. Kdyby se sečetly všechny kategorie, skončila by naše škola na pěkném druhém místě. A jak si naši vedli v jednotlivých kategoriích?

V nejmladších kategoriích obsadili kluci čtvrté místo a holky byly druhé.  Šesté a sedmé třídy byly nejůpěšnější. Kluci obsadili druhé místo, když o prvenství rozhodla až závěrečná štafeta a právě ta byla při rovnosti bodů nejdůležitější. Holky svou kategorii suverénně vyhrály. Ve všech plaveckých disciplínách včetně štafety si děvčata připsala první místo.  Holky startovaly ve složení: Eliška Bednaříková, Julie Tomanová, Lucie Urbánková a Daniela Kordula. V nejstarších kategoriích jsme obsadili dvě druhá místa. Všem plavcům děkujeme za reprezentaci školy.

V přiložené fotogalerii se můžete podívat na fotky z úterní akce a přesvědčit se, že se jednalo o podařené dopoledne.